O GÖSTERİNİN YERİ VE ZAMANI AÇIKLANDI

11 September 2020

Malum ülkede pek çok şeyin çivisi çıktı ama en çok bozulduğum basının içinde bulunduğu acınası durum.

Hani eskiden de çok güvenilir değildi medya ama son zamanlarda, özellikle de internet sitelerinde gerçek bir çürüme var.

Haber diye yer verdikleri reklamlar, saçma sapan bir yazım tarzı, zaten bilinen şeyleri yeni bir gelişme varmış gibi vermek, tıklanma sayılarını artırmak için aynı içeriği tekrar tekrar yazmak ya da saçma sapan uzunlukta ve ne ufak bir bilgi içermeyen metinler oluşturmak…

Bunları göre göre ben de yoldan çıktım sonunda…

Okunma sayıları düşünce dedim ki kendi kendime… “Abicim belki de sen yanlışsındır… Bir de o şekilde dene, belki daha çok okur insanlar…”

İşte bu fikir doğrultusunda hazırladım SHM Günlükleri dizisinin sondan bir önceki yazısını…

Okuyun diye tabii ki…

SHG 2018
Kahve?
O Hava Gösterisinin Yeri ve Zamanı Açıklandı!

Sivrihisar Hava Gösterileri’nin nerede ve ne zaman düzenleneceği açıklandı…

İlki 2015 yılında Sivrihisar’da düzenlenen Sivrihisar Hava Gösterileri bu senede düzenleniyor.

2015 yılından bu yana Sivrihisar’daki hava gösterilerini beğeniyle takip eden izleyiciler bu seneki gösterilerin nerede ve nezaman olacağını merak etmekteydi.

2018 yılından bu yana kapsamı genişleyen ve her yıl daha fazla izleyiciyi Sivrihisar’a çeken gösteriler izleyenleri büyülüyor.

Doğu Apronu’nun kullanılmaya başlanmasıyla Sivrihisar Hava Gösterileri büyük kalabalıklara ev sahipliği yapmaya başlamıştı.

Ziyaretçilerin ilk dikkatini çeken şey ise böylesine yoğun bir kalabalığın ziyaretine rağmen tuvaletlerin temizliği oldu.

Ayrıca yeni yolun açılmasından sonra yol kenarına dikilen ve ziyaretçileri gelengilerin varlığına saygı göstermeleri konusunda uyaran tabelalar da hayvan dostlarının takdirini kazanmıştı.

Ülkemizde düzenli olarak gerçekleştirilen en kapsamlı hava gösterisi olan Sivrihisar Hava Gösterileri’nin bu sene de nerede ve ne zaman yapılacağı açıklandı.

2018 yılında gösterilere yerli yabancı pek çok pilot iştirak etmiş ve ülkemizin gururu Solotürk de gösterilere katılmıştı.

Semin Öztürk Şener her geçen sene artan negatif G performansı ile dudak uçuklatmış, ülkemizde görmeye alışık olmadığımız Catalina seyircileri heyecanlandırmıştı.

O Gösteri 2018’dede Düzenlenmişti!

Bu sene nerede ve ne zaman gerçekleştirileceği kısa süre önce açıklanan Sivrihisar Hava Gösterileri’nin 2019 yılındaki yıldızı ise gösterilere ilk kez katılan Türk Yıldızları oldu.

Türkiye’nin sivil havacılık mabedi olma yolunda hızla ilerleyen Sivrihisar Havacılık Merkezi binlerce kişi tarafından ziyaret edildi ve tek gün ile yetinemeyen havacılık sevdalıları kendilerine ayrılan alanı tıka basa doldurup, arabalarında ya da çadırlarda geceleyecek güzel bir hafta sonu geçirme fırsatını ele geçirdiler.

Her ne kadar artan ziyaretçi sayıları nedeniyle yapılan yeni düzenlemeler kampçılar ile uçaklar arasındaki mesafeyi artırmış olsada, Sivrihisar Hava Gösterileri havacılık tutkunlarını büyülemeye devam edecek gibi görünüyordu.

Kızım ne güzel!

Sivrihisar Hava Gösterileri’nin bu yıl da Sivrihisar da düzenleneceği açıklandı.

Yaşanan pandemik nedeniyle bu yıl seyircisiz alınmadan düzenlenecek gösteriler 13 Eylül Pazar günü 13.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek ve çeşitli medya organları ve merkezin sosyal media hesapları üzerinden canlı yayınlanacak.

Her yıl binlerce havacılık sevdalısını Sivrihisar’a getiren bu muhteşem gösteriyi aşağıdaki sosyal media hesaplarından canlı canlı, üztelik riske girmeden ve evinizin konforunda izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCX_BU_cTtQw5zV1xsw7BpIg
https://www.facebook.com/sivrihisarhavagosterileri

#EvdekalTürkiyem

  2 Comments

 • Hakan 24 September 2020
  Reply

  valla arkada desktop bilgisayarın monitörü onun önünde açık laptop’un ekranı..bir gözüm arkadaki ekranda diğeri çizim yaptığım ekranda bukalemun gibi seyrettim gösteriyi…dur bakalım…nelki seneye gelirim yanına çırak olarak kimbilir 🙂

  • Boğaç Erkan 25 September 2020
   Reply

   Bu kadar sene nasıl gelmedin valla anlamıyorum zaten. Sanal Pilot’tan bir SHM turu şart seneye. Kamplı falan ama, biz her sene kalıyoruz çok keyifli oluyor.

 • Leave a comment