P8040149

BAM, yani Bir Avrupa Macerası, eşim, oğlum ve kızımla birlikte 2008 yılının Temmuz ayında çıktığımız Avrupa yolculuğumuzun hikâyesi.

Ankara’daki evimizden çıktık, İstanbul’da kısa bir mola verdik, Kapıkule’de yatarak geçirdiğimiz ilk gecenin ardından hızlıca Bulgaristan ve Sırbistan’ı geçtik, Macaristan’da şöyle bir dolandıktan sonra Avusturya ve İtalya’yı kapsayan bir kara yolculuğunun ardından Brindisi’den feribota atlayıp, önce Çeşme’ye ve en sonunda da, yola çıkmamızın üzerinden geçen yirmi iki günün ardından, sağ salim ve tek parça halinde evimize ulaştık.

Ne yazık ki ilk başta istediğimiz her yeri görmeye yetecek kadar zamanımız olmadı, ama bizim için son derece farklı ve hayatımızın sonuna dek zihinlerimizden silinmeyecek bir deneyim yaşadığımıza hiç şüphe yok.

Bir Avrupa Macerası‘nı okuduğunuzda, bizim bu yolculuk boyunca başımızdan geçenlere tanıklık edecek, kitabevi raflarında bolca karşınıza çıkan seyahat rehberlerinde pek rastlamayacağınız kişisel tecrübeleri paylaşacak ve sonuna geldiğinizde, eminim ki benzer bir yolculuğa çıkmak için son derece şiddetli bir istek duyacaksınız.

Hayal deyip geçmeyin sakın, çünkü mümkün…

Nereden mi biliyorum?

Biz yaptık…